14 października 2011

Nikt nie spełnia oczekiwań.

Czego się najbardziej boi? Najbardziej boi się braku miłości. Tego, że nie będzie kochać, czy tego, że nie będzie kochana? A to różnica? Zasadnicza. Co mi z tego, jeśli ja kocham, a nie jestem kochana? Cierpienie, ból, nikt nie spełnia oczekiwań... To chyba nie miłość...

7 komentarze:

padregiacinto pisze...

"Co mi z tego, jeśli ja kocham" - no własnie nic z tego dla Ciebie nie powinno wynikać, bo na tym polega miłość prawdziwa - dać, nie oczekując nic w zamian.
"...a nie jestem kochana" - zgasło światło? Czy oczy zamknięte? Nie ma na świecie człowieka nie - kochanego.

Barbara pisze...

tak naprawdę to możemy być szczęśliwi dopiero wtedy, kiedy to my kochamy. jeżeli tylko czekamy na miłość, to zamykamy się w skorupie własnego egoizmu. prawdziwego szczęścia wtedy nigdy nie odnajdziemy, a wręcz będziemy się pogrążać w coraz większej rozpaczy. piszę z własnego doświadczenia. pozdrawiam :)

Albertus Ariel pisze...

Strach ma wielkie oczy więc banie zostawić najlepiej na właściwy czas... po co komu zapas bania się?

Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich gości opublikował Grzeh z Królestwa Syneloi.

Smakosz pisze...

Olej ostropestowy ma lekko orzechowy przyjemny smak, czasem może wydawać się lekko gorzkawy. Idealnie nadaje się do sałatek i innych dań na zimno, nadając im przyjemna nutę smakową. Co ma olej do miłości? Miłość jest trójstronna dlatego należy rozmiłować się w sobie dbając o siebie a do tego przydał się wiele razy olej ostropestowy, który i tobie powinien się przydać.

Grzegorz Laskowski pisze...

Dziś jest środkiem wieczności więc jeśli pragniesz w niej pozostać na zawsze uprawiaj Eltaoo: rozwijaj miłość do innych osób i świata miłując siebie!

elizkaseniorka pisze...

A ja jutro mam bardzo ważny i trudny dzień.Moje marzenie w rękach Najwyższego.
To wlaściwie marzenie mojej córki,która jest niewiele starsza od Ciebie.Jak jej ,to i moje-to jest jednoznaczne.Kocham ją ogromnie.
Pan także jest mi bliski,jak i Tobie.
Pozdrawiam Cię.

fiołkowa.. pisze...

Ktoś, kto dostał łaskę kochania wie z całą pewnością, ze kochać- to szczęście, gdyż moja miłość jest działaniem i ma wpływ na otoczenie. Być kochanym to postawa bierna... nie zawsze dająca szczęście- coś wiem na ten temat.
Zatem powtarzam- szczęście to potrafić kochać, bez względu na okoliczności. Wówczas okoliczności nie mają nade mną władzy ;-)

Prześlij komentarz

Troszkę o mnie...

Moje zdjęcie
Zielonkawa Danusia
*20-letnia i zielonooka.. *Urodzona pewnej letniej nocy (18.08.) *Kochająca Boga. *Marzycielka. *Realistka. *Optymisto-pesymistka. *Odpowiedzialna. *Zorganizowana. *Często niezdecydowana. *Ambitna. *Matematyczka. *Romantyczna dusza. *Egoistka. *Ceni sobie szczerość. *Często buja w obłokach.
Wyświetl mój pełny profil

Ks. Jan Twardowski przemawia:

"Lubić znaczy więcej niż kochać.
Można kochać i nie lubić.
Trzeba tak lubić, żeby kochać."

Odwiedzam

Było, minęło...

Obserwatorzy